Si.To.Ro. s.r.o. Stavebná spločnosť
O spoločnosti Čo ponúkame Referencie
Stavebná
spoločnosť
s veľký dôraz na kvalitu používaných
výrobkov a poskytovaných služieb
a zároveň šetrný prístup
k životnému prostrediu
a Vašej peňaženke. ...
Strojový park Stavebná činnosť výstavba Stavebná činnosť rekonštrukcie Subdodávky Stavebniny

Výstavba murovaných rodinných domov

Výstavba murovaných rodinných domov od spoločnosti Si.To.Ro. môže byť realizovaná na základe katalógového alebo individuálneho projektu.

Výstavba murovaných rodinných domov závisí aj od charakteru oblasti, v ktorej má byť zrealizovaná. Klasická tehla a betón sú vhodné stavebné materiály do nížinatých oblastí, rovnako dobre sa však osvedčili aj v horskom prostredí.

Samotná výstavba murovaného rodinného domu predstavuje klasické postupy výstavby, ktoré zahŕňajú aj mokré procesy. Tieto si vyžadujú technologické prestávky, pretože sa pri nich musí dodržať predpísaný čas schnutia a vyzretia. Pri výstavbe murovaného rodinného domu je potrebné nechať hrubú stavbu domu prezimovať, aby dobre sadla. Pri dokončovacích prácach výstavby murovaného rodinného domu treba počítať so sekaním drážok určených pre elektroinštaláciu, kúrenie a podobne.

Stavebná spoločnosť Si.To.Ro. využíva pri výstavbe murovaných rodinných domov ako základný stavebný materiál tehlu, alebo tvárnicové pórobetónové bloky.

Tehla patrí medzi tradičné stavebné materiály a dodnes je najpoužívanejším stavebným materiálom.

Tehla a jej výhody pri výstavbe murovaného rodinného domu:

 • Pevnosť stavebného materiálu predstavuje aj jeho bezpečnosť. Výstavba murovaného rodinného domu z tehál je preto zárukou bezpečnosti pre Vaše bývanie.
 • Tvarová stálosť – tehla je v porovnaní s drevom tvarovo stály stavebný materiál, ktorý vplyvom poveternostných podmienok nemení svoj tvar. Výstavba murovaných rodinných domov z tehál Vám zaručí stabilný výsledok.
 • Variabilita tvarového riešenia – tehly svojou veľkosťou umožňujú vytvárať rôzne dispozičné riešenia stavieb. Výstavba murovaného rodinného domu preto nie je nijak obmedzená tvarom stavebného materiálu.
 • Dobré zvukovo-izolačné vlastnosti - dobre zachytávajú zvukové vlny a chránia tak pred hlukom. Murované rodinné domy Vám poskytnú nerušené bývanie.
 • Dostatočný čas na odchod do bezpečia v prípade požiaru - výstavba murovaného rodinného domu je z hľadiska požiarnej bezpečnosti určite výhodnejším riešením ako výstavba drevenej budovy.
 • Vhodné akumulačné vlastnosti - schopnosť materiálu akumulovať teplo, predstavuje nielen dlhší čas na vykúrenie, ale aj dlhší čas, kým sa dom vychladí, prípadne prehreje. Výstavba murovaných rodinných domov je preto aj energeticky výhodná.
 • Tepelnoizolačné vlastnosti - moderný systém zvislých spojov medzi tehlami zabraňuje vzniku tepelných mostov. Výstavba murovaných rodinných domov z tehál predstavuje ideálne riešenie zabraňujúce nežiaducej vlhkosti.
 • Odolné proti hmyzu a plesniam – výstavba murovaného rodinného domu z tehál Vám zabezpečí bývanie bez nežiaducich návštevníkov.
 • Chránia pred elektrosmogom, ktorý vyžarujú elektrické spotrebiče. Výstavbou murovaného rodinného domu si tak zabezpečíte nielen príjemné, ale hlavne zdravšie bývanie.
 • Ekologická stavebnina – tehly nepotrebujú žiadnu dodatočnú ochranu v podobe konzervačných látok, čím vytvárajú zdravé prostredie. Výstavba murovaných rodinných domov z tehál zabezpečuje vhodnú mikroklímu vo Vašom interiéri.
 • Dlhodobá životnosť – tehly ako stavebný materiál nevyžadujú ochranu vo forme pravidelných ochranných náterov. Výstavbou murovaného rodinného domu tak vyriešite dlhodobé bývanie bez starostí.
 • Ekonomická stavebnina – vďaka výnimočne dlhej životnosti je hodnota murovaného domu pri ďalšom predaji dostatočne vysoká a zhodnotenie zriaďovacích nákladov je veľmi priaznivé. Výstavba murovaného rodinného domu je preto vhodnou investíciou do budúcnosti.
Pórobetón sa využíva ako základný stavebný materiál, prípadne ako doplnkový materiál k železobetónovým základným konštrukciám na domurovanie zvislých vonkajších obvodových stien a vnútorných priečok.

Pórobetón a jeho výhody pri výstavbe murovaných rodinných domov:

 • Pórobetónové tvárnice sú vhodné do každého prostredia - výstavba murovaných rodinných domov z pórobetónu je preto priestorovo neobmedzeným riešením.
 • Dobrá tepelná izolácia - Výstavba murovaných rodinných domov z pórobetónu šetrí energie a tým aj Vašu peňaženku.
 • Dobrá zvuková izoláciu - Murované rodinné domy Vám poskytnú nerušené bývanie.
 • Pomerne rýchla výstavba hrubej stavby, pretože tvárnice sa vyrábajú aj vo veľkorozmerných formátoch. Výstavba murovaných rodinných domov z pórobetónu šetrí Váš čas, teda aj prostriedky.
 • Variabilita tvarového riešenia – pórobetónové tvárnice možno poskladať do akokoľvek členeného tvaru a použiť na všetky druhy zvislých konštrukcií. Výstavba murovaného rodinného domu z pórobetónu nie je tvarovo obmedzená.
 • Ľahko opracovateľné – pórobetónové tvárnice sa v prípade potreby ľahko a presne opracovávajú priamo na mieste aj ručne. Výstavba murovaných rodinných domov z pórobetónu je flexibilný proces.
 • Ekonomická stavebnina – vďaka výnimočne dlhej životnosti je hodnota murovaného domu pri ďalšom predaji dostatočne vysoká a zhodnotenie zriaďovacích nákladov je veľmi priaznivé. Výstavba murovaného rodinného domu je preto vhodnou investíciou do budúcnosti.
Stránky www.sitoro.sk prevádzkuje stavebná spoločnosť Si.To.Ro. s.r.o.
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.